Ložnice – pokoj snů

Ložnice je intimním prostorem dvou lidí, soukromou oázou klidu a odpočinku. Jak si ji zařídit, aby byla jednoduše dokonalá a splňovala všechny vaše nároky a potřeby a stala se tak pokojem vašich krásných snů?

 

Základ zdravého spánku

Nejdůležitějším prvkem celé místnosti je postel. V ní stráví každý z nás asi třetinu života a to už je sám o sobě dostatečně pádný argument na to, abyste na ní nešetřili. Měla by být kvalitní, stabilní, pevná a dostatečně velká, aby poskytovala pohodlí vám i vašemu partnerovi. Vsaďte na přírodní materiály, které jsou ekologické a zároveň trendy. Nadčasové je dřevo, které do ložnice vnese kus přírody a romantiky, postel z masivu proto bude tou správnou volbou.
Neméně důležitou úlohu sehrává i matrace - ať už z paměťové, studené či bio pěny, výběr rozhodně nepodceňte. Muži i ženy mají rozdílné potřeby. Dámy jakožto jemnější a křehčí bytosti upřednostňují měkčí matrace, pánové si zase lépe odpočinou na tvrdším podkladu. Do manželské postele proto vybírejte místo jedné velké, dvě oddělené matrace.

 

Důležitá opora

Nezanedbatelnou měrou se na kvalitě našeho spánku podepisují také lůžkoviny a přikrývky, především však polštář. Ten správný by měl zajišťovat dostatečnou oporu hlavě a krku, pokud se tak neděje a vy se ráno budíte celí rozlámaní a bolaví, pak ho nemilosrdně vyměňte. Sázkou na jistotu a kvalitu bude polštář z paměťové, neboli líné pěny, který se při kontaktu s tělesným teplem pružně přizpůsobuje anatomii těla.


Nezbytná vzdušnost

Ložnici zbytečně nezaplácávejte nábytkem - ba naopak, ponechte jí co největší vzdušnost. Měla by zůstat dostatečně prostorná bez jakýchkoli zbytečností. Rozhodně sem neodkládejte věci, které se v domácnosti nikam jinam nevejdou. Věřte, že v tomto případě opravdu platí, že méně je více. Stačí šatní skříň a vedle postele noční stolky, na které umístěte malou lampičku. 

 

Uklidňující prvky

Klid a pozitivní energii vnese do vaší ložnice indický styl. Vsaďte na pestrobarevné textilie, které jsou ukázkou mistrovské ruční práce. Zkuste třeba přehozy na postel, které ochrání ložní prádlo, nebo krásné ručně vyšívané dekorační polštáře.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.